Gdy nie spłacamy kredytów

Żyjemy na kredyt, taka jest prawda i nic nic tego nie zmieni. Nie zmieniła tej oceny nawet transformacja przełomu lat 80/90. Kredyty od zawsze towarzyszyły, towarzyszą i z pewnością będą towarzyszyć nam w naszym codziennym życiu, bowiem Polacy nigdy nie zaliczali się do najwyżej sytuowanych. Za peerelu za pieniądze z kredytów kupowaliśmy ubrania, meble, sprzęt RTV i AGD. Teraz kupujemy mieszkania i samochody, bo kto z nas kiedyś nie marzył o własnym aucie, podróżach, o własnych czterech ścianach. Ale kiedyś pozostawało to najczęściej w sferze marzeń. Teraz dobra te są już ogólnie dostępne, dzięki oczywiście kredytom. Kiedy przyszedł kryzys i banki zaprzestały udzielania kredytów skończyły się zakupy na kredyt. Teraz banki odkręcają kredytowe kurki, ale mimo to do powrotu do sytuacji sprzed 2-3 lat nadal jeszcze daleko. Między innymi dlatego, ponieważ wielu naszych rodaków nie spłaca swoich kredytów. I to nie tylko dlatego, ponieważ nie mają takich możliwości, są bowiem i tacy dłużnicy, którzy już biorąc kredyty mieli w swoich planach nie spłacanie ich. Nic więc dziwnego, że do wielu dłużników wkroczyli komornicy oraz wszelkiej maści firmy windykacyjne. Na przykład kredyt inkaso to firma zajmująca się również windykacją niespłacanych kredytów. Jednakże nie jest to tylko firma windykacyjna bowiem jak napisał o swojej działalności kredyt inkaso, prowadzi działalność w następujących sferach: prewencyjne zarządzanie wierzytelnościami i monitoring płatności, windykacja należności przeterminowanych na zlecenie (w tym także na rzecz funduszy sekurytyzacyjnych), obrót wierzytelnościami przeterminowanymi i windykacja na własny rachunek nabywcy. Na dzień dzisiejszy kredyt inkaso sa już 10 lat prowadzi działalność wyłącznie w sektorze obrotu wierzytelnościami z tytułu usług powszechnych (rynek hurtowy), nabywając pakiety wierzytelności z usług powszechnych i dochodząc ich zapłaty na własny rachunek.
– Należymy do pionierów prowadzenia w Polsce biznesu o takim modelu. Korzystamy obecnie z przewagi konkurencyjnej na tym rynku, jaką daje ścisła specjalizacja i uzyskane doświadczenie – napisał przedstawiciel kredyt inkaso.
Ale nie tylko w hurcie kredyt inkaso odzyskuje wierzytelności, ale również od indywidualnych dłużników i to w dość kontrowersyjny sposób. “Wczoraj dostałam od nich list polecony,że wykupili mój dług od Orange i nie ma możliwości rozłożenia na raty,czy przesunięcia terminu płatności ponieważ firma poniosła koszty zakupu cesji czy jakoś tak..nie wiem co to za firma…wcześniej nie dostałam od nich ŻADNEGO listu tylko teraz od razu polecony z informacją,że jest to wezwanie ostateczne,przedsądowne do zapłaty i mam 5 dni na spłatę 2000zł(razem z karą) bo inaczej podadzą mnie do sądu” – napisał jeden z internautów. Czy można jeszcze coś do tego dodać?

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Subskrybuj ten blog

Wprowadź swój adres email aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Centrumkredyt poleca