Fuzje i przejęcia

Luty 28
13:59 2012
Oceń ten artykuł

Od kiedy Polska skończyła z systemem peerelowskim nasz rynek finansowy odbudował się, napłynęła do niego świeża krew w postaci elektroniki /serwisy internetowe, portale, połączenia internetowe, banki internetowe itp./ pewnych standardów i nie tylko natury technicznej, ale też czysto ludzkiej, takich jak chociażby szacunek dla klienta. Przede wszystkim jednak konkurencja. Nasz rynek finansowy nie opiera się już na jedynym i jedynie słusznym systemie bankowym i jednym banku, tylko na zupełnie innych już standardach. Reorganizacja, restrukturyzacja, a przede wszystkim prywatyzacja naszych banków i wejście na nasz rynek banków zagranicznych sprawiło, że skończył się monopol, poszerzyła się oferta bankowa, a klienci mają teraz szansę wyboru. W wyborze tym pomagają im rankingi, porównania ofert, kalkulatory i analizy firm doradczych.
Rzeczywiście to już zupełnie inny świat, ale mogą to docenić tylko ludzie starsi, którzy pamiętają tamten świat, bez internetu, bez elektroniki i bez konkurencji. Problem tylko w tym, że tym ludziom, którzy pamiętają tamte czasy specjalnie nie zależy już na poznawaniu nowych. A szkoda, bowiem teraźniejszy rynek finansowy jest bogaty i z pewnością każdy coś dla siebie ciekawego znajdzie. To prawda, że w wyborze najkorzystniejszych dla nas ofert pomagają nam rankingi, własne czy też obce analizy, kalkulatory czy nawet doradcy finansowi, ale też portale finansowe specjalnie do takich celów utworzone. Na przykład portal finansowy pod tytułem market finansowy, tonie tylko wielka baza danych na temat kredytów, ubezpieczeń, funduszy, giełdy, ale także motoryzacji, aktualnej sytuacji gospodarczej i społecznej, to także opinie analizy i porady z zakresu finansów. Ten portal finansowy jest wprost nieoceniony w sytuacjach kiedy nie jesteśmy pewni swoich decyzji, swoich wyborów.
Ma rację internauta twierdzący, ze zakres problematyki jaką zajmuje się ten portal finansowy jest szeroki i bogaty w treści. Na przykład money market, to baza danych poświęcona finansom osobistym. Money Market zawiera nie tylko informacje dotyczące produktów i usług bankowych, ale także wiele publikacji, analiz i opinii na tematy finansowe. A w nich fuzje i przejęcia, analizy funduszy, sytuacja w gospodarce, wskaźniki, analizy, wykresy itd. Czyż można nie skorzystać z takiej bazy danych? Nie tylko nie można, ale nawet trzeba skorzystać, jeżeli oczywiście zależy nam na najnowszych informacjach finansowych i nie tylko.
Każdy portal finansowy dostarcza nam wielu informacji na temat nie tylko naszego rynku finansowego, ale i europejskiego, a nawet o światowych trendach gospodarczych. Ale nie o tym chciałem mówić. Od pewnego czasu zastanawiałem się jaki i gdzie mam wziąć najkorzystniejszy dla siebie kredyt. Najprościej było skorzystać z usług doradcy finansowego, ja jednak skorzystałem z danych marketu finansowego i źle na tym nie wyszedłem. Proponuje podobny sposób innym.