Firmy mają lepiej

Luty 26
08:14 2011
Oceń ten artykuł

Istne szaleństwo wśród ofert dla firm. Trudno było nie zauważyć zwiększonego ruchu w sprzedaży kont dla firm, miesięcznie jest to kilka tysięcy takich operacji, więc jest to niebagatelna ilość. Powodem tak dużego zainteresowania firm kontami w bankach internetowych jest spadek cen w tej ofercie. Mniejsze ceny to miedzy innymi brak opłat za prowadzenie kont. To znaczy, że za konta bankowe dla firm przedsiębiorcy nie muszą już płacić, mniej też muszą zapłacić za przelewy, a niektóre bank w ogóle zrezygnowały z takich opłat – przede wszystkim do zus i urzędu skarbowego. Wbrew pozorom nie są to małe kwoty, stąd ruch w interesie. W pogoni za klientem banki stosują różne metody marketingowe: preferencje, upusty, rabaty, itp. Sytuacja podobna do tej jaka kiedyś była na rynku lokat, kiedy to banki dosłownie biły się o klienta. Wprawdzie w sektorze kont bankowych dla firm do bijatyk pomiędzy bankami nie dochodzi, ale rywalizacja trwa. Są nawet banki, które nawet płacą swoim klientom specjalne premie, jeżeli utrzymają na swoich kontach odpowiednie salda: na przykład alior bank oraz bank ochrony środowiska.
Banki jednak nadal starają się przyciągać klientów, a wręcz o nich walczą. Na przykład jeden z banków płaci swoim klientom specjalne premie, jeżeli oczywiście utrzymają na swoich kontach odpowiednie salda. Z kolei inny bank zaproponował zdalny dostęp do konta, a oprócz tego stawia na bezpośrednią relację, jeszcze inne postanowiły oprócz kont bankowych zaproponować równolegle kredyty, pożyczki, karty kredytowe oraz wiele innych produktów i usług.
Wiele firm zdecydowało się już na konto dla firm w bankach internetowych, gdyż są tańsze, łatwiejsze w obsłudze, poza tym wiele spraw, wiele transakcji finansowych można załatwić praktycznie nie wychodząc nawet z firmy, a dostęp do konta w banku internetowym jest przez całą dobę. Jest to bardzo ważne, ponieważ w biznesie różne sytuacje się zdarzają i czasami czas oraz podjęcie szybkiej decyzji są gwarantem powodzenia w interesach. A czas jak wiadomo to pieniądz.
Konto dla firm można założyć w sposób tradycyjny, czyli udając się do placówki banku, albo przez internet. Najlepiej w banku elektronicznym, ponieważ banki internetowe mają oferty o wile bardziej atrakcyjne finansowo.  Konto internetowe jest przede wszystkim tańsze w obsłudze. Takie konta zakładane przez internet banki oferują nie tylko klientom indywidualnym, ale również firmom.  Wiele firm zdecydowało się już na konta dla firm w bankach internetowych, ponieważ są – jak już wspomnieliśmy – tańsze, łatwiejsze w obsłudze, poza tym wiele spraw, wiele transakcji finansowych można załatwić praktycznie nie wychodząc nawet z firmy, a dostęp do konta w banku internetowym jest przez całą dobę. Jest to bardzo ważne, ponieważ w biznesie różne sytuacje się zdarzają i czasami czas oraz podjęcie szybkiej decyzji są gwarantem powodzenia w interesach. A czas jak wiadomo to pieniądz.