Firmy i karty kredytowe

Maj 13
01:27 2010
Oceń ten artykuł

Temat kart kredytowych, ich zalety i wady, zasady funkcjonowania, stale powracają w dyskusjach o tym produkcie bankowym. Banki twierdzą, że ten produkt nie ma wad, a klienci są odmiennego zdania. Ostatnie harce skimmerów mocno zachwiały wiarą w ich bezpieczeństwo. To właśnie brak bezpieczeństwa oraz nieznajomość zasad korzystania z nich jest największym problemem dla właścicieli kart kredytowych. Mimo, że banki starają się ograniczać dostęp do tajemnic zapisanych na paskach magnetycznych kart kredytowych niewiele to daje. Elektroniczni złodzieje mają swoje sposoby, aby dobrać się do pieniędzy klientów banków. Ale nie tym razem mowa. Chodzi o wybranie jak najlepszej oferty, o dopasowanie karty do możliwości klienta oraz czy z kart kredytowych mogą korzystać firmy. Decydując się na kartę kredytową określmy najpierw priorytety. To znaczy powinniśmy się zastanowić co jest dla nas najważniejsze w ofercie: oprocentowanie karty, limit, okres bezodsetkowy, czy może koszt korzystania z karty. Po drugie wybieramy taką kartę kredytową na jaką nas stać. To znaczy wybieramy kartę w stosunku do naszych możliwości finansowych. Starajmy się też wybierać ofertę najkorzystniejszą dla nas, dlatego trzeba przeanalizować oferty wielu banków. Szczególnie zapoznajmy się z kartami wydawanymi w systemie online, ponieważ jest to sprawdzony i tańszy system od tradycyjnego. A karty kredytowe dla firm? Oczywiście taką ofertę banki mają dla swoich klientów.
– To stosunkowo nowa oferta na polskim rynku bankowym – twierdzi doradca kredytowy – a mimo to oferta jest coraz bogatsza. Przewaga kart kredytowych nad kredytami jest oczywista. Czasami przedsiębiorcy na gwałt potrzebują gotówki: kontrahent staje się zbyt natarczywy w swych żądaniach, niezbędny staje się szybki zakup materiałów czy środków produkcji, a w kasie firmy pustka. Na kredyt trzeba długo czekać, więc sprawę najszybciej załatwią karty kredytowe dla firm. Ale karty kredytowe dla firm nie służą tylko do celów stricte produkcyjnych. Rozwiązują one wiele innych problemów przedsiębiorcy. Ot takich jak chociażby wykupywanie pakietów ubezpieczeń, nabycia biletu lotniczego, zarezerwowania miejsca w hotelu czy nawet zakupu i wysłania kwiatów. W życiu biznesowym wiele jest sytuacji kiedy potrzebna jest szybka interwencja finansowa i karty kredytowe dla firm są najlepszym do takich interwencji instrumentem. Wbrew pozorom przedsiębiorcy również mają problemy z wyborem banku oraz oferty. Nie wszyscy są czarneckimi czy solorzami.
Dlatego tak ważny, również dla firm, jest wybór jak najkorzystniejszej oferty. Nie ulega wątpliwości, że tańsze są karty kredytowe online. Czyli załatwiane w bankach przez internet, albo w bankach internetowych, co jeszcze bardziej zmniejsza koszty ich wydania i utrzymania. W bankach internetowych z natury rzeczy usługi i produkty bankowe są tańsze. Banki internetowe nie utrzymują setek swoich placówek rozrzuconych po terenie całego kraju i nie zatrudniają też takiej rzeszy pracowników jak banki tradycyjne.

5