Finansowe dylematy

Listopad 10
07:41 2011
Oceń ten artykuł

Nie ulega wątpliwości, że potrzebujemy przeróżnych produktów, usług, analiz i opinii finansowych. Dostarczają nam ich przeróżnego rodzaju analitycy finansowi, doradcy finansowi, podobne opinie dostarcza nam także hipermarket finansowy. To właśnie hipermarket finansowy przekazał nam informację, że szybkimi krokami zbliża się w płatnościach era zbliżeniowa i już ponad 20 banków wydaje karty służące do płatności zbliżeniowych. Są to zarówno zwykłe karty debetowe, jak i kredytowe, a także proste karty przedpłacone.

Dwie pierwsze są dobrze znane klientom, natomiast karta przedpłacona już niekoniecznie. A skoro tak to może przypomnijmy co to jest karta przedpłacona i na jakich zasadach funkcjonuje. Takie informacje przekazuje nam cytowany już wcześniej hipermarket finansowy. Otóż karta przedpłacona ładowana jest do określonej kwoty pieniężnej. Jeżeli wyczerpiemy limit możemy taką kartę powtórnie doładować. W chwili obecnej w portfelach Polaków jest już ponad 2 miliony kart zbliżeniowych i ilość ich stale rośnie. Kilka dużych banków przystąpiło właśnie do wymiany kart na karty zbliżeniowe. Warto zapoznać się z tą ofertą i skorzystać z niej, chociaż zbliżeniowa forma realizacji transakcji finansowych też ma swoje minusy. Zacznijmy jednak od początku. Nie ulega wątpliwości, że instalując systemy elektroniczne banki znacznie zbliżyły się do klienta, a z kolei klienci mają ułatwione zadanie w kontaktach z bankami oraz w korzystaniu z ich produktów i usług. Ale bankowość elektroniczna to nie tylko serwisy elektroniczne banków, to nie tylko konta i kontakt za pomocą internetu z bankiem, ale także bankomaty, karty bankomatowe, karty debetowe, kredytowe, karty przedpłacone itd.

Obecnie mamy wiele możliwości, aby w sposób bezgotówkowy realizować swoje transakcje finansowe. To duże ułatwienie, oszczędność czasu i pieniędzy. Poza tym teraz, jeżeli chcemy wypłacić pieniądze z banku nie musimy stać w kilometrowych kolejkach przed kasami w oddziałach banków, ale pobieramy gotówkę z bankomatów. W każdym banku do konta klienta dołączana jest karta, która ułatwia nam nie tylko pobieranie pieniędzy z banku, ale również ułatwia dokonywanie zakupów oraz płacenie za wszelkiego rodzaju usługi. Trzeba też w tym miejscu podkreślić, że coraz częściej sięgamy po karty zbliżeniowe, ponieważ są po prostu bezpieczniejsze w użyciu.

Zresztą o bezpieczeństwie naszych kont oraz zabezpieczeniach kart kredytowych dużo można mówić jednakże to temat na inną okazję. Jedno co można powiedzieć to fakt, że zabezpieczenia kont klientów banków nadal są niewystarczające. .Natomiast zabezpieczenia kart płatniczych są jeszcze gorsze.