Finansowanie domu rodzinnego z kominkiem

Kwiecień 22
15:58 2016
Oceń ten artykuł

Dom energooszczędny, wybudowany w najwyższym standardzie grzewczym z uwzględnieniem zainstalowania ogrzewania podłogowego i kominka to nie lada wydatek. Podpowiadamy, w których bankach można obecnie uzyskać najtańszy kredyt na zakup domu.

Na potrzeby porównania ofert kredytów mieszkaniowych dostępnych w poszczególnych bankach przyjmujemy, że modelowy wnioskodawca będzie poszukiwał kredytu w wysokości 400 tys. zł, podczas gdy wartość nieruchomości będzie opiewała na 450 tys. zł. Wkład własny kredytobiorcy będzie więc wynosił 50 tys. zł. Oczekiwany okres spłaty kredytu to 30 lat.

Jeśli zależy nam na jak najniższej wysokości raty, godną polecenia propozycją wydaje się propocyjny kredyt mieszkaniowy z ubezpieczeniem KH21 w banku BNP Paribas. Przy zakładanych parametrach kredytu wysokość raty będzie kształtowała się na poziomie 1949 zł. Plusem oferty jest brak prowizji za udzielenie finansowania. Marża banku to zaledwie 1,45 proc., co przy aktualnej stopie WIBOR pozostającej na poziomie 2,72 proc., daje oprocentowanie nominalne równe 4,17 proc. Chcąc skorzystać z promocyjnych warunków kredytu, należy przez niminum 5 lat od podpisania umowy aktywnie korzystać z konta założonego w BNP Paribas i wydanej do rachunku karty debetowej. Na ROR co miesiąc musi przy tym być uznawany kwotą w wysokości nie mniejszej niż 1 proc. wartości udzielonego kredytu. Klient zostanie także zobowiązany do wykupienia ubezpieczenia na życie Cardif lub pakietu ubezpieczeń Cardif i ubezpieczenia mienia InterRisk.

Równie ciekawie przedstawia się propozycja kredytowa wysuwana przez PKO Bank Polski. W tym przypadku podpisanie umowy o Własny Kąt Hipoteczny będzie się wiązało z ratą 1972 zł i marżą na poziomie 1,55 proc. PKO BP, podobnie jak BNP Paribas, również nie pobiera prowizji. Warunki dostępne są dla kredytobiorców, którzy zdecydują się na otwarcie w PKO BP rachunku osobistego, podpiszą umowę o kartę kredytową i 4-letnie ubezpieczenie od utraty pracy, a także ubezpieczenie na życie.

Na podium wśród banków oferujących najtańszy kredyt mieszkaniowy na kwotę 400 tys. zł z 30-letnik okresem spłaty znalazł się w kwietniu także Bank Zachodni WBK. Zainteresowanym propozycją tego banku przyszłoby płacić raty w wysokości 1982 zł (marża banku 1,59 proc.). Prowizja dla stałych klientów banku wyniesie 2 proc. wartości kredytu, a w przypadku klientów nowych będzie to 2,5 proc.

Które banki zajmują pozostałe pozycje na liście tanich kredytów hipotecznych, sprawdzić można za pomocą porównywarki kredytowej.