Finansowanie domu jednorodzinnego z kominkiem

Kwiecień 22
15:00 2016
Finansowanie domu jednorodzinnego z kominkiem
Oceń ten artykuł

Budujesz własny dom? Sprawdź, ile zapłacisz za niego w kredycie.

Kredyt hipoteczny na zakup domu nie musi być drogim rozwiązaniem dla sfinansowania wymarzonego domu z ogródkiem i kominkiem. Plany zakupu działki i budowy nieruchomości lub zakupu gotowego do wprowadzenia się budynku mieszkalnego można ziścić w szybki sposób z pomocą uzyskaną ze strony banku. Wystarczy tylko odpowiednia zdolność kredytowa, a drzwi banków staną przed nami otworem. Pozostaje tylko pytanie – czym kierować się, wybierając kredytodawcę?

W pomocy przy wyborze kredytu hipotecznego dla siebie przyjść mogą internetowe porównywarki kredytów. Wpisując interesującą nas kwotę i pożądany okres spłaty, możemy błyskawicznie porównać dziesiątki ofert banków udzielających kredytów mieszkaniowych, zyskując istotną podpowiedź na temat tego, z usług której instytucji skorzystać, by zapłacić za kredyt jak najmniej.

Okres wiosenny, jak praktycznie co roku, obfituje w wysyp promocji kredytów hipotecznych. Sprawdźmy zatem, jak przedstawiają się warunki spłaty kredytów zaciągniętych na kwotę 300 tys. zł przy 30-letnim okresie spłaty i 50 tys. zł wkładu własnego. Wartość nieruchomości to 350 tys. zł.

W tym roku jedną z ciekawszych propozycji swoim obecnym i przyszłym klientom udostępnia BNP Paribas. Bank kusi promocyjnym kredytem mieszkaniowym (z ubezpieczeniem) z niską marżą na poziomie 1,45 proc. i zerową prowizją, co w przypadku dużych pożyczek należy do rzadkości. Niestety, do promocyjnego kredytu przystąpić mogą tylko te osoby, które zdecydują się na zakup ubezpieczenia osobowego Cardif (z opcjonalnym ubezpieczeniem mienia InterRisk) i założą w BNP Paribas konto osobiste i będą z niego oraz wydanej do niego karty debetowej aktywnie korzystać.

Tylko o 0,10 pkt. proc. wyższą marżę spotkają klienci PKO Banku Polskiego, którzy zdecydują się na kredyt “Własny Kąt Hipoteczny” w ofercie pakietowej. Co bank sprzedaje w rzeczonym pakiecie? Konkretnie: rachunek osobisty, kartę kredytową, ubezpieczenie na życie i ubezpieczenie od utraty pracy (4-letnie). Dopiero po spełnieniu wymogu skorzystania z tych dodatkowych produktów klient będzie mógł liczyć na preferencyjne warunki spłaty.

Pierwszą trójkę zwycięzców naszego zestawienia zajmuje Bank Zachodni WBK. Marża 1,59 proc. i możliwość zniesienia prowizji (w przypadku osób, które skorzystają jednocześnie z pakietu ubezpieczeń Hipoteka+) z pewnością zachęci do bliższego zapoznania się z ofertą banku.