epieniądze w ebankach

Luty 02
13:21 2010
Oceń ten artykuł

Świat pieniądza stale zmienia się. Kiedyś istniał jedynie handel wymienny, ale od kiedy wynaleziony został pieniądz stale nam już towarzyszy. Mijały wieki,zmieniały się cywilizacje, zmieniały się też pieniądze. Początkowo przetrzymywane były w domach, ale od kiedy zaczęły funkcjonować banki, większość w bankach przetrzymywało swoje oszczędności. Początkowo banki były dość prymitywnie zorganizowane, z czasem ulepszano ich struktury. Aż do chwili kiedy do głosu doszedł internet, a rynkiem finansowym zaczął rządzić “plastikowy i cyfrowy pieniądz”. Elektronika, internet, zawładnął również instytucją bankową. Teraz e banki zaczynają dominować w systemie bankowym oraz e oferty bankowe.
– To oczywiste, że również system bankowy unowocześnia się. Teraz e banki proponują swoim klientom e konta, zakładane przez internet, zarządzane przez internet, a ich właściciele mają wgląd do nich przez 24 godziny na dobę. Jest bardzo wiele propozycji na tym rynku, e konta stają się coraz modniejsze, ale przede wszystkim coraz bardziej praktyczne. Nie wychodząc z domu można takie konto otworzyć, można dokonywać przeróżnych operacji finansowych, można płacić bieżące rachunki. A to wszystko w sumie za niewielkie pieniądze. Jest to wielka oszczędność czasu i pieniędzy. Czasu, bowiem nie wystajemy w kolejkach przed stanowiskami bankowymi, pieniędzy, bowiem usługi e banki mają o wiele tańsze niż banki tradycyjne. Oczywiście są klienci, szczególnie firmy, które posiadają swoje rachunki w bankach tradycyjnych i zmiana na bank internetowy niosłaby zbyt wiele problemów. Poza tym banki tradycyjne również mają w swojej ofercie usługi przez internet. Ważne w tym wszystkim są także bankomaty oraz wpłaty i wypłaty pieniędzy. Banki internetowe mają z tym jeszcze kłopoty – chociaż już coraz mniejsze – twierdzi doradca bankowy.
Tymczasem jest w czym wybierać e banki i e konta – oferta dość bogata: inteligo ze swoim rachunkiem osobistym, mbank i ekonto, lukas bank i ekonto, ikonto direct volkswagen banku, konto direct ing, konto osobiste alior banku, konto internetowe toyota banku… Jest w czym wybierać. Należy tylko zdecydować się co dla nas w ofercie bankowej jest najważniejsze, czy koszt prowadzenia rachunku, czy też nie zważając na koszty postawić na bogactwo usług. Decyzja należy do każdego klienta, ale należy oczywiście ją przemyśleć. Wielu internautów, klientów banków internetowych ma pewne obawy /słuszne/, czy ich pieniądze są bezpieczne. Hakerzy jak wiadomo nie takie systemy łamali. Jak dotychczas nie odnotowano większych wpadek i jeżeli będziemy postępować zgodnie z zaleceniami banków możemy być spokojni. Chociaż zdarzały się manipulacje i przekręty z kartami kredytowymi bądź bankomatowymi. Tego jednak tak do końca nigdy nie unikniemy.