Do czego nam konto bankowe

Styczeń 05
00:45 2012
Oceń ten artykuł

Niewiele jest osób, które nie posiada już czegoś tak codziennego, jak konta bankowe. Dla wszystkich tych, którzy jakoś nie widzą potrzeby ich posiadania, postaram się przedstawić kilka korzyści, które można odnieść posiadając rachunek osobisty.
Zacznijmy od tego, że większość z nas, prędzej czy później, musi związać swój los z bankiem. Chociażby starając się o kredyt. Zawsze łatwiej będzie nam go dostać, jeżeli posiadamy konto osobiste. W oczach banku będziemy klientem o wiele bardziej wiarygodnym, jeśli będzie mógł zobaczyć, że pieniądze, co jakiś czas zasilają nasze konto. Nie mówiąc już o tym, że pieniądze z takiego kredytu często bank chce przelać na konto, a jeszcze lepiej gdyby było to konto właśnie tego banku.
Inną zaletą, które mają konta bankowe, jest tempo dokonywania transakcji pieniężnych. Nie musimy organizować wypraw do oddziału lub wcześniej urywać się z pracy, żeby opłacić rachunki, nim bank zostanie zamknięty. Możemy po prostu zalogować się do systemu bankowości internetowej i dokonać wszystkich niezbędnych przelewów. W większości wypadków nie płacąc za nie. Kasa banku lub okienko pocztowe z pewnością wyniesie nas o wiele drożej. Zwłaszcza jeśli rachunków do opłacenia mamy kilka, a pojawiają się one każdego miesiąca.
Dzięki temu, że mamy w posiadaniu narzędzia takie jak konta bankowe, możemy też zrobić szybkie zakupy przez Internet. Jeśli znajdziemy przedmiot, którego potrzebujemy lub chcemy mieć, a zależy nam na czasie, to możemy dokonać płatności od razu, a jeśli serwis transakcyjny umożliwia nam taką opcję, to odbiorca również nie będzie musiał długo czekać na wpływ gotówki. Między kontami w tym samym banku standardem jest, że pieniądze pojawiają się na rachunku w czasie rzeczywistym. Oznacza to dla nas tyle, że zaraz po tym jak wyślemy gotówkę, adresat otrzyma ją w ciągu chwili.