Dlaczego kredyt bez BIK nie jest dobrym rozwiązaniem?

Luty 21
20:37 2012
Oceń ten artykuł

Biuro Informacji Kredytowej już niejednemu z nas namieszało w dalszych planach kredytowych. Może nie do końca BIK, co my sami, zalegając ze spłatami rat. Tak czy inaczej negatywna historia w BIK-u jest zbudowana, a klient chce lub raczej potrzebuje kolejnego kredytu.

Bank nie udzieli mu go z pewnością, póki negatywne wpisy będą widniały w historii. Można wyjść z tej sytuacji i postarać się o kredyt bez BIK. Nie udzielą nam ich banki i tam nie mamy co szukać. Jednak na rynku pojawia się coraz więcej firm, które mimo wszystko zechcą nam pożyczyć pieniądze.

Do kogo kierują się takie firmy? Targetem są przede wszystkim ludzie, którzy kiedyś mieli problemy ze spłatami rat. Bank z pewnością nie udzieli kredytu nikomu, kto w ciągu ostatnich kilku lat dopuścił się nieterminowych spłat lub do tej pory nie spłacił zaciągniętego zobowiązania. Ponadto kredyt bez BIK skierowany jest do osób, które mają zadłużone karty kredytowe. Niestety jest tak, że karty kredytowe ciężko jest spłacić, kiedy już weszliśmy na kosmicznie duży minus. Oprocentowanie kart potrafi być prawdziwym gwoździem do finansowej trumny. Kredyt bez BIK kierowany jest też do osób, które straciły pracę i żaden bank nie powierzy im gotówki, bo brak stałego źródła dochodu jest niemal stuprocentową gwarancją braku płynności finansowej, jeśli nie w obecnej chwili, to w niedługiej przyszłości. No cóż, spoglądając na profil osób, do których kierowana jest oferta kredytu bez BIK i bez zaświadczeń, trzeba przyznać, że są to osoby o bardzo trudnej sytuacji, które szukają ostatniej deski ratunku. Co się z tym wiąże?

Na przykład to, że firma, która takich kredytów udziela może dyktować warunki niemal bez ograniczeń. Nie od dziś wiadomo, że tonący chwyta się brzytwy, więc taki „tonący” może zgodzić się na wysokie oprocentowanie. Zanim zdecydujemy się na tak ryzykowany krok, lepiej rozważyć pożyczenie pieniędzy od rodziny lub znajomych, a jeśli takie możliwości nie ma, to czytajmy uważnie umowy i warunki.