Dlaczego i jaki bank internetowy wybrać

Luty 01
19:30 2009
Oceń ten artykuł

Posiadacz konta internetowego może czerpać korzyści z  wielu zalet jakie daje jego posiadanie. Dziś już nie wyobrażam sobie  normalnego  życia bez dostępu przez  Internet do mojego konta. Na pytanie dlaczego jestem tak zadowolona i uznaję  to za normalne życie odpowiedź jest prosta.
Każdego dnia , o każdej porze, gdziekolwiek jestem mam możliwość wglądu w aktualny stan mojego rachunku, widzę wszystkie operacje, które ja dokonuję, bądź jakie wpłaty wpływają na moje konto. Nie muszę biegać do banku, żeby  dokonać przelewów, opłat, więc oszczędzam mój czas i oczywiście pieniądze, bowiem od siedziby najbliższego oddziału mojego banku dzieli mnie 18 kilometrów.
Wykonując dyspozycję przy pomocy Internetu mam szybką realizację zleceń.
Dostęp do mojego konta mam poprzez Internet, sms-a, wap-u i telefon.
Bank  dał mi wyższe oprocentowanie rachunków, które  związane z niższymi kosztami funkcjonowania banków internetowych, a procedury zakładania konta były proste, szybkie i wygodne.
Dla tych, którzy będą podejmować  decyzję  dotyczącą  wyboru konta internetowego polecam zwrócenie szczególnej  uwagi na liczbę bankomatów bezprowizyjnych, znajdujących się na terytorium naszego miasta lub województwa,  oprocentowanie kredytu w rachunku lub salda debetowego, jeżeli zależy klientowi  na korzystaniu z tej formy kredytowania. W przypadku, gdy  interesuje kogoś bezgotówkowa forma płatności, to ważne jest jakie karty płatnicze oferuje bank.
Istotną sprawą jest wysokość stałych opłat oraz prowizji , jak i funkcjonalność konta w zakresie operacji jakich można będzie dokonać i dostępność do innych produktów takich jak kredyty czy lokaty.
Myślę, że ostateczny wybór ułatwią  nam  rankingi, gdzie zobaczymy, które banki internetowe porównanie ofert z innymi wygrywają.