Deszcz pożyczek

Kredyt hipoteczne i mieszkaniowe są stale na ustach klientów, bowiem najczęściej właśnie za kredyty jesteśmy w stanie nabyć własne “M”. Nic więc dziwnego, że z uwagą śledzimy wszelkie zmiany jakie dzieją się na tym rynku, a dzieje się ostatnio bardzo wiele. Najczęściej są to niestety zmiany na gorsze, bowiem co by nie mówić wejście w życie zapisów rekomendacji T bynajmniej nie pomaga w uzyskaniu takich kredytów. A skoro nie kredyt hipoteczny to może pożyczka hipoteczna rozwiąże ten problem?
Niekoniecznie, bowiem pożyczka to taki sam kredyt, inne są tylko zasady jej przyznawania. Dlaczego? Ponieważ pożyczka hipoteczna, czy każda inna pożyczka, to taki kredyt krótkoterminowy i co bardzo istotne jest zdecydowanie wyżej oprocentowania. Ale ma także swoje zalety. Co zatem lepiej wziąć w banku kredyt czy pożyczkę? Sens niby ten sam jednak kredyt od pożyczki różni wiele czynników. Na przykład w przeciwieństwie do kredytu przy pożyczce nie jest wymagane jest określenie celu na jaki zostanie spożytkowana. Poza tym okres zwrotu pożyczonych pieniędzy jest o wiele krótszy niż kredytu. Jak np. pożyczki społecznościowe, które Az tak bardzo jak inne nie są oblegane, ale jednak są. Pożyczki społecznościowe są zazwyczaj krótkoterminowe, a jeżeli w umowie nie jest określony termin zwrotu pożyczonych pieniędzy to kodeks cywilny określa go na sześć tygodni po wypowiedzeniu przez dającego pożyczkę. Bank dokładnie określa termin rozliczenia się z nim i dlatego w tym przypadku podobnych problemów nie ma. No i oprocentowanie pożyczek jest zdecydowanie większe nie mówiąc już o prowizjach. Sytuacja na rynku kredytowym jest jaka jest więc klienci banków specjalnych problemów z wyborem nie mają. Jak wiadomo o kredyt jest stosunkowo łatwiej na rynku kredytów mieszkaniowych i hipotecznych /przynajmniej tak do niedawna było/.
Generalnie banki dość niechętnie udzielają pożyczek jednakże można je uzyskać, oczywiście jeżeli spełnia się wszystkie wymogi jakie bank stawia przed pożyczkobiorcą. Najczęściej jak wiadomo sięgamy po kredyty mieszkaniowe i gotówkowe, podobnie rzecz się ma jeżeli chodzi o pożyczki. Pożyczka gotówkowa, pożyczka hipoteczna i mieszkaniowa budzą największe zainteresowanie. Kredyt hipoteczny może jak wiadomo być wykorzystany tylko i wyłącznie na określony cel, taki jak zakup bądź budowę domu czy mieszkania, remonty, adaptacje itp. Tymczasem pożyczka hipoteczna może być wykorzystana do różnych celów, ponieważ przepisy nie zawężają jej celu. Można więc pożyczkę wykorzystać na dowolny cel i to jest jej największy atut. Aktualnie najlepsze oferty pożyczek hipotecznych mozemy znaleźć w mbanku, open finance, dom banku, millennium oraz expandzerze, multibanku i pko bp.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Subskrybuj ten blog

Wprowadź swój adres email aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Centrumkredyt poleca