Czynniki

Listopad 30
20:01 2011
Oceń ten artykuł

 
Mimo, iż rynek lokat bardzo się skurczył to przy odrobinie szczęścia, znajomości branży oraz osobistego zaangażowania w filtracje tego rynku możemy jeszcze coś dla siebie znaleźć. Nie należy tylko dać się nabrać na średniej jakości chwyty marketingowe i dokładnie analizować, porównywać, wyliczać i wybierać najkorzystniejsze lokaty. Oprocentowanie lokat jak wiadomo jest jednym z najważniejszych /jeżeli nie najważniejszych/ warunków wyboru lokaty. Pożądane są teraz lokaty jednodniowe.
I zwłaszcza przez banki internetowe. Znawca twierdzi, że lokata jednodniowa może się naprawdę przydać. Dzięki tej lokacie nie jest pobierany 19- procentowy podatek od zysku z lokaty, więc się opłaca.
Tymczasem – jak twierdzi jeden ze znanych kabareciarzy – najlepiej inwestować w alkohol, który jest zawsze najwyżej oprocentowany i co najważniejsze szybko się zawsze zwraca. Ale to tylko taka mała dygresja, mały żart dla rozluźnienia atmosfery wokół lokat bankowych.
Wybierając najkorzystniejsze lokaty jednodniowe czy też ogólnie terminowe musimy uwzględnić następujące czynniki: tak zwany podatek belki, czyli podatek od zysku, który wynosi 19 procent oraz współczynnik inflacji. Najlepszym wyjściem z sytuacji w jakiej znajduje się rynek lokat jest zakładanie lokat terminowych z codzienną kapitalizacją odsetek. To znaczy takiej lokaty, której zysk codzienny z odsetek nie będzie przekraczał 2,49 zł. Analizując rankingi lokat 3, 6, 12 i 24 miesięcznych należy stwierdzić, że większość banków prowadzących w tych zestawieniach tak właśnie robi. A najkorzystniejsze lokaty terminowe klienci lokat znajdą w ofercie open finance, są to optymalna lokata jednodniowa z codzienną kapitalizacja odsetek i zawierana na 3, 6 i 12 miesięcy. Zaznaczyć należy, że lokata ta posiada bardzo atrakcyjne oprocentowanie: 3 m-ce – 6,21%, 6 m-ce – 7% oraz 12 m-ce – 7,17%. W rankingu lokat dwuletnich na czele są dwa banki: banko pocztowy i fm bank, których lokaty bankowe oprocentowane są na 7% w skali roku.
 
 

Centrumkredyt poleca