Czym powinna cechować się dobra lokata?

Marzec 22
21:10 2012
Oceń ten artykuł

Lokata bankowa od lat stanowi jedną z najbardziej popularnych form inwestowania i pomnażania środków trwałych. Korzystają z niej ludzie, którzy chcą powiększyć swój majątek przy jednoczesnym minimalnym ryzyku straty oszczędności swojego życia.

Czym powinna cechować się dobra lokata? Przeczytaj poniższy artykuł.

Jak powszechnie wiadomo od kilku lat Polacy zmagają się z kryzysem finansowym. Coraz trudniej jest nam zaoszczędzić jakiekolwiek środki w celu zabezpieczenia swojej przyszłości. Rośnie inflacja co oznacza dla szarego obywatela dużo wyższe wydatki. Niestety rząd nie jest w stanie pomóc swoim obywatelom. Z miesiąca na miesiąc rosną ceny żywności, paliwa i wszelkiego rodzaju usługi. Żyje nam się coraz gorzej. Właśnie dlatego powinniśmy głębiej pomyśleć nad inwestycją w swoją przyszłość. Dzięki regularnym inwestycjom pomnożymy swój majątek o cenne w dzisiejszym świecie złotówki. Wystarczy odrobinę wysiłku.

Nie masz odpowiedniej wiedzy aby angażować się w agresywne inwestowanie? Bez obaw! Na rynku usług finansowych funkcjonuje coś takiego jak dobra lokata bankowa. Jest nią depozyt w jaki oddajemy swoje środki na określony czas i procent. Najistotniejsze parametry korzystnej lokaty to wysokie oprocentowanie oraz kapitalizacja dzienna, która pomaga ominąć podatek Belki. Hitem ostatnich miesięcy była właśnie taka dobra lokata. Niestety już za kilka dni czeka nas wycofanie owego depozytu. Wraca podatek od zysków kapitałowych, który „zje” aż 19% z naszego dochodu.

Dobra lokata przy horrendalnie wysokiej inflacji powinna być oprocentowana na minimum 6,5%. W przeciwnym razie możemy stracić na depozycie bankowym. Na szczęście większość instytucji finansowych bierze ten fakt pod uwagę i oferuje swoim klientom iście opłacalne lokaty bankowe i konta oszczędnościowe.