Czym jest rata kredytu

Październik 20
18:42 2013
Oceń ten artykuł

Bardzo często starając się o finansowanie z ręki banku nie mamy pojęcia co tak naprawdę wpływa na to, jak bardzo wysoka będzie rata kredytu, który otrzymamy. Małe finansowania w przypadku posiadania wysokich dochodów otrzymać jest bardzo łatwo. Sama decyzja kredytowa jest w stanie zostać podjęta nawet w przeciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku. Jednak czy przyśpieszone procedury nie mają ukrytych niecnych zamiarów ze strony banku?

odział alior bankuRata kredytu to nie tylko wysokość oprocentowania nominalnego, które jest nałożone na naszą ofertę. Na jej wysokość może wpływać również kilka innych parametrów. Jeżeli chcemy posiadać jak najniższą ratę nie musimy wydłużać okresu kredytowania, który wiąże się z większymi odsetkami od zaciągniętego kapitału lecz wystarczy wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę na rynku, która oferuje, że rata kredytu będzie znacznie niższa niż u konkurencji.

Taką ofertą jest bez wątpienia oferta Alior Banku. Ów bank oferuje kredyt z gwarancją najniższej raty. Jak to się ma w praktyce? Jeżeli po otrzymaniu finansowania znajdziemy znacznie bardziej atrakcyjne finansowanie na rynku o takich samych parametrach, czyli wysokość kapitału oraz okres kredytowania przy takim samym rodzaju rat i będą one niższe, Alior Bank obniży nam ratę, aby była bardziej atrakcyjna.

Pamiętajmy jednak, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak to ma się w praktyce więc sugerowalibyśmy ostrożność. Aby rata kredytu była dla nas optymalna bez wątpienia należy wybrać odpowiedni kredyt na daną usługę. Jeżeli chcemy otrzymać finansowanie na zakup domu bez wątpienia powinniśmy sprawdzać oferty jedynie z segmentu kredytów hipotecznych. W przypadku gdy chcemy zakupić samochód w zależności od jego wartości powinniśmy porównywać kredyty na samochód oraz pożyczki hipoteczne. Jeżeli chcemy przeznaczyć finansowanie na dowolny cel również od wysokości naszego kapitału wybór powinien opierać się na pożyczce hipotecznej bądź pożyczce gotówkowej.

Myślisz że kredyt z gwarancją najniższej raty to dobra sprawa ?