Czy ranking banków jest potrzebny?

Najlepsza lokata, najlepsze konto osobiste, najlepszy kredyt… Dziś możemy znaleźć wiele różnych rankingów produktów bankowych, ale i nie tylko. Możemy również porównać banki. Najlepszy bank, a może najbardziej przyjazny bank? Szukając instytucji dla siebie, sprawdź ranking banków

Zazwyczaj celem rankingu jest wyłonienie spośród licznej grupy banków tego, który przy pewnych założeniach wyróżnia się najlepszymi cechami na tle innych. To, co dla czytającego ranking jest najważniejsze, to to w jaki sposób może on wykorzystać owe porównanie, w jakim stopniu będzie to dla niego przydatne.

Jakie założenia do rankingu

W konstrukcji rankingu banków najczęściej pod uwagę brane są takie cechy, jak np. koszty prowadzenia konta osobistego, koszty dostępu do bankomatów w kraju i za granicą, koszty przelewów wewnętrznych i zewnętrznych, dostęp internetowy do konta, możliwość korzystania z produktów bankowych w ramach konta itp. Jest to istotne z punktu widzenia przeciętnego klienta banku, gdyż to on w zamian za usługę ponosi koszty. Zazwyczaj ranking banków jest tworzony, aby pomóc klientowi dokonać właściwego wyboru, a dla banku aby stworzyć możliwość pokazania, że pod pewnym względami warto skorzystać z jego oferty. Uplasowanie się określonej instytucji na jednym z pierwszych miejsc, pod warunkiem, że ranking jest rzetelnie zrobiony, może wzbudzić zaufanie klienta, co z kolei przekłada się na chętniejsze skorzystanie z usług banku.

Przykładowe rankingi

Jednym z bardziej popularnych zestawień jest ranking banków – Przyjazny Bank Newsweeka, porównujący 24 największe polskie banki pod wieloma względami. Instytucje są oceniane według określonych kryteriów i co roku wyłaniany jest ten najlepszy. Niemniej jednak to nie jedyny ranking banków. W Internecie znajdziemy wiele różnych zestawień porównawczych, które uwzględniają inne parametry. Co więcej, możemy uściślić porównanie do rankingu banków dla poszczególnych produktów bankowych. Jest wiele możliwość. Wszystko zależy od tego, czego szukamy.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Subskrybuj ten blog

Wprowadź swój adres email aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Centrumkredyt poleca