Czy kredyty samochodowe Getin Bank są tanie?

Chcesz kupić samochód, ale nie masz wystarczających środków. Zastanawiasz się nad zaciągnięciem kredytu. Ofert kredytów samochodowych nie brakuje. Dziś na tapetę bierzemy kredyty samochodowe Getin Bank.

Wybór kredytu na samochód uzależniony jest od jego opłacalności. Getin Bank należy do czołowych instytucji bankowych, oferujących korzystne warunki kredytów samochodowych.

Na co zwrócić uwagę

Najważniejszą kwestią w momencie dokonywania wyboru kredytu jest wysokość oprocentowania oraz prowizji. Kredyty samochodowe Getin Bank oferuje na dość korzystnych warunkach zarówno dla samochodów nowych jak i używanych. Oprocentowanie dla pojazdów nowych mieści się w przedziale od 8,99 do 11,49 proc. przy maksymalnym okresie kredytowania do 10 lat, zaś dla pojazdów używanych od 10,9 do 19,9 proc. na okres do 8 lat. W porównaniu z innymi ofertami na rynku miesięczna rata spłaty kredytu niewiele różni się od najtańszego kredytu na rynku. Warto zwrócić uwagę na to, że zabezpieczeniem jest nabywany przedmiot, dlatego formalności sprowadzają się do przedstawienia w banku dowodu osobistego oraz oświadczenia o dochodach.

O czym musisz pamiętać

Kredyty samochodowe Getin Bank są jednym z najtańszych rozwiązań. Niemniej trzeba pamiętać, że bank w zamian za pomoc w kupnie pojazdu wymaga dodatkowych warunków. W momencie podpisania umowy kredyt bank staje się współwłaścicielem samochodu i jako taki decyduje o jego ponownej sprzedaży. Dlatego do momentu wygaśnięcia umowy kredytowej, kredytobiorca nie może odsprzedać auta. Co więcej, kredyty samochodowe Getin Bank mają to do siebie, że w momencie dokonania zakupu bank wymaga cesji praw majątkowych z polisy ubezpieczenia AC. Jest to dość istotny element umowy dla banku, ponieważ może on na ich podstawie domagać się zwrotu części kosztów np w przypadku kradzieży auta.