Czy kredyty konsumpcyjne we własnym banku są tanie?

Październik 27
13:34 2013
Czy kredyty konsumpcyjne we własnym banku są tanie?
Oceń ten artykuł

Jeśli interesuje Cię kredyt konsumpcyjny inaczej szybki kredyt gotówkowy, rozważ jego zaciągnięcie gdzie indziej niż we własnym banku.

Obecnie kredyty konsumpcyjne na korzystnych warunkach są możliwe raczej poza dotychczasową instytucją bankową kredytobiorcy. Uzyskanie taniego kredytu oznacza korzystanie z promocyjnych ofert innych banków.

zakupy kredyty konsumpcyjneOkazuje się, że bycie lojalnym wobec własnego banku nie zawsze się opłaca. Wbrew pozorom, mało instytucji bankowych jest przychylnych swoim stałym klientom. Z danych wynika, że tańsze kredyty konsumpcyjne kredytobiorcy mogą zaciągnąć u konkurencji.

Koszty wobec lojalności

Faworyzowanie swoich stałych klientów raczej nie leży w kwestii banków. Okazuje się, że co drugi bank na rynku oferuje swoim stałym klientom preferencyjne warunki oprocentowania kredytów konsumpcyjnych. Na niższy procent mogą liczyć stali klienci ING, Banku Millennium czy Banku Pocztowego. Zaś takie banki jak: Alior Bank, Pekao SA, Getin Bank czy Lukas Bank, traktują wszystkich klientów jednakowo. Nie ma niestety taryfy ulgowej. Chociaż np w BNP Paribas Fortis stali klienci mają szanse na zaciągnięcie kredytu bez prowizji. Konkluzja raczej nasuwa się sama. Przy wyborze kredytów konsumpcyjnych najlepiej kierować się kosztami kredytu niżeli lojalnością wobec banku.

Czy lojalność wobec własnego banku  popłaca?

Jak się okazuje są sytuacje, w których warto udać się po kredyty konsumpcyjne do własnego banku. W momencie, gdy jest nam potrzebny dość szybki kredyt gotówkowy, najlepszą opcją okazuje się własna instytucja bankowa. Dlaczego? Przede wszystkim chodzi o zabezpieczenie kredytu.

Jeśli jesteśmy stałymi klientami, bank posiada naszą historię kredytową. Na tej podstawie w znacznie szybszy sposób określi naszą zdolność kredytową. Nie będzie wymagał zaświadczenia o zarobkach, co usprawni procedurę przydzielenia kredytu. Niemniej warto pamiętać, że gdy mamy do czynienia ze znacznymi różnicami w ofertach kredytu, które raczej przemawiają za tym, aby rozważyć złożenie wniosku w konkurencyjnym banku, lojalność czy formalności nie mają znaczenia.