Coraz trudniejsze decyzje

Rynek bankowy, rynek funduszy, rynek finansowy. Klientowi, który dopiero wchodzi na te rynki bardzo trudno jest poruszać się po tym gruncie. Dlatego najlepiej jak na początek skorzysta z wiedzy finansowych doradców. Takich firm doradztwa finansowego na rynku jest coraz więcej, żeby tylko wymienić Comperię jedną z najlepszych na tym rynku. Jeszcze do niedawna z doradztwem finansowym najczęściej kojarzono doradców kredytowych. Konkretnie chodziło, aby niezdecydowanemu, czy niezorientowanemu kredytobiorcy przedstawić pakiet informacji o kredycie i podpowiedzieć jaka oferta będzie w jego sytuacji najkorzystniejsza. Po co klient miałby biegać po bankach i zbierać informacje o takim czy innym kredycie, skoro firmy doradztwa finansowego dysponują plikami przygotowanych informacji o takim czy innym produkcie bankowym. Korzystając z tych informacji klient oszczędzał czas i pieniądze i miał pewność, że otrzyma uczciwą i dobrą informację. Tymczasem firmy doradztwa finansowego znacznie rozszerzyły swoją działalność, chociażby o doradztwo w dziedzinie funduszy inwestycyjnych, innych inwestycji finansowych oraz oszczędzania na przyszłość. Z porad i opinii doradców finansowych korzystają też inwestorzy giełdowi. Giełda oraz fundusze inwestycyjne nie są łatwym przeciwnikiem dla inwestorów. Aby móc inwestować na tych rynkach trzeba mieć określona wiedzę. To nie jest tak, że jak ma się kasę  to kupuje się jakieś akcje, inwestuje w fundusze akcyjne i spokojnie czeka na zyski.
– Wybrać bezpieczny fundusz czy postawić na fundusze akcyjne dobrej spółki? Decyzja taka to nie bułka z masłem i inwestorzy giełdowi i inwestujący w fundusze doskonale o tym wiedzą. Trzeba mieć po prostu wiedzę, a jeżeli jej się nie ma, to najlepiej skorzystać z wiedzy innych. W tym przypadku z wiedzy doradców finansowych. Oni są na bieżąco z tymi problemami i z pewnością pomogą inwestorom – stwierdził jeden z nich.
Ale nigdy nie ma się 100 procentowej pewności, że inwestycja wypali. Z pewnością jednak doradca  w jakiś sposób ukierunkuje działania  inwestora mimo, iż nie da mu żadnej pewności. Inwestorzy inwestujący w funduszach inwestycyjnych oraz inwestorzy giełdowi, powinni też z dużą rezerwą podchodzić do kursów organizowanych przez firmy maklerskie. Zapewnienia tych firm, że po kilku dniach takich spotkań inwestor posiądzie już całą wiedzę na temat inwestowania to bujda na resorach. Poza tym najlepiej inwestować niewielkie kwoty w kilka inwestycji, niż ryzykować wszystkie swoje pieniądze w jednej i na dodatek niepewnej inwestycji.