Co jeżeli nasz portfel świeci pustkami?

Luty 22
18:20 2012
Oceń ten artykuł

Finansowanie bieżących wydatków wymaga od konsumenta posiadania stałych, regularnych dokumentów. Co jeżeli nasz portfel świeci pustkami a wydatki rosną z dnia na dzień? Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być kredyt gotówkowy, pożyczka w parabanku lub debet w koncie.

Kredyt gotówkowy

Jest to bardzo prosta i szybka metoda na pozyskanie dodatkowych funduszy. Wystarczy generować zarobki na poziomie ok. 1500 PLN i posiadać osobiste konto ROR w danym oddziale. Kredyt gotówkowy udzielany jest na cele nie związane z działalnością gospodarczą. Jego sztandarową zaletą jest oczywiście możliwość pozyskania dużej sumy w niedługim czasie. Kredyty gotówkowe cechuje jednak pewna istotna wada mianowicie relatywnie wysokie oprocentowanie w porównaniu do innych form kredytowych.

Pożyczka w parabanku

Jest to prosta droga do nagłego zadłużenia się. Spiralę pożyczkową w tym przypadku zaostrza fakt redukcji jakikolwiek formalności związanych z pożyczką. Nierzadko aby otrzymać ów produkt wystarczy pokazać jedynie dowód tożsamości. Koszty jakie niesie za sobą pożyczka w instytucji poza bankowej przekraczają wielokrotnie te jakie otrzymalibyśmy w banku komercyjnym.

Debet w koncie

Debet na koncie to najłatwiejszy, może obok karty kredytowej, sposób na dostęp do pieniędzy, gdy brak ich w portfelu lub na koncie. Debet charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest stale odnawialny i spłacany z bieżących wpływów na nasze konto osobiste. Zwykle jest przydzielany limit w wysokości kilku krotności dochodów. Niemniej jest to zależne od wielu czynników, takich jak ogólne zadłużenie klienta, średni poziom wydatków czy tego, jak długo jesteśmy klientem danego banku.

Debet w koncie jest korzystną alternatywa w momencie kiedy chcemy zadłużyć się na niewielką kwotę. Oprocentowanie debetu wynosi średnio ok. 12%.