Co banki mają do zaoferowania w kwestii leasingu?

Grudzień 14
15:34 2011
Oceń ten artykuł

Firmy leasingowe mnożą się jak grzyby po deszczu. Jest to pozytywna informacja dla wszystkich tych, którym instytucja finansowa odmówiła kredytu bankowego. Leasing jest bowiem nowoczesną formą finansowania pozbawioną wielu procedur. W niektórych przypadkach nie wymaga nawet angażowania własnych środków finansowych.

Potrzebujesz samochód służbowy? A może otwierasz studio fotograficzne i potrzebny Ci nowy sprzęt? Sprawdź co mają do zaoferowania banki w kwestii leasingu.

Każda firma do efektywnego rozwoju potrzebuje nowych inwestycji. Niestety nie każde przedsiębiorstwo stać na zakup nowych sprzętów. Wyjściem z takiej sytuacji może być finansowanie w formie leasingu. Bankowy leasing to jedna z propozycji instytucji finansowych. Nie obliguje nas do angażowania własnych środków kapitałowych w dany projekt.

W porównaniu z kredytem bankowym leasing reprezentuje szereg zalet. Flagową korzyścią w tym aspekcie jest możliwość odliczenia rat leasingowych w koszty uzyskania przychodu. W przypadku kredytu odliczyć można jedynie same odsetki. Innym profitem wynikającym z leasingu jest oczywiście szerokie spektrum wyboru możliwości finansowania. Wnioskujący ma do wyboru leasing operacyjny oraz leasing finansowy inaczej kapitałowy. W naszym kraju zdecydowanie większym powodzeniem cieszy się leasing operacyjny. Jego kluczową zaletą jest brak konieczności uiszczania opłat amortyzacyjnych.

Wynajmowany przedmiot stanowi bowiem własność instytucji finansującej, która zajmuje się pokryciem wszelkich opłat związanych z amortyzacją danego środka trwałego. Bankowy leasing to także poprawienie płynności finansowej przedsiębiorstwa. Po zakończeniu umowy leasingowej każdy wynajmujący otrzymuje szanse odkupienia przedmiotu, który wynajmował.

Umowa leasingowa może opiewać na różny czas. W większości przypadków bankowy leasing trwa ok. 60 miesięcy.