Broker pomoże

Mimo kryzysu, jaki nadal istnieje – chociaż niektórzy twierdzą,że Polski to nie dotyczy – mimo dużych strat związanych z wypłatą odszkodowań powodziowych. towarzystwa ubezpieczeniowe mają się raczej dobrze. Potwierdziły to nie tak dawno przeprowadzone badania analityk‎ów finansowych z których jasno wynika, że firmy ubezpieczeniowe należały do nielicznych, które w dobrej kondycji finansowej przetrzymały najgorszy okres załamania gospodarczego w naszym kraju. Zresztą trudno się temu dziwić, ponieważ rynek ubezpieczeniowy należy do najbardziej chłonnych rynków, a ubezpieczenia zawsze klienci będą wykopywać. Jednym z największych i najrentowniejszych sektorów ubezpieczeń jest sektor ubezpieczeń komunikacyjnych i trudno się temu dziwić skoro po naszych drogach jeździ już grubo ponad 3 miliony aut – nie licząc innych pojazdów, które również muszą być ubezpieczone. Tymczasem ubezpieczenia komunikacyjne oc, czyli ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, są ubezpieczeniami obowiązkowymi i dlatego każdy kierowca musi taką polisę wykupić.Jaka jest to skala wszyscy zapewne doskonale zdają sobie z tego sprawę dlatego firmy ubezpieczeniowe dosłownie biją się o takich klientów. Są to znaczne pieniądze, więc w celu przyciągnięcia klienta firmy stosują różne zabiegi na stawkach, takie jak chociażby:rabaty, promocje, upusty. Dlatego najrozsądniej jest najpierw dobrze przeanalizować oferty towarzystw ubezpieczeniowych. Porównać stawki, przeanalizować warunki,dokładnie wszystko przeliczyć i dopiero podjąć decyzję o wyborze ubezpieczyciela. A gdy tego nie potrafimy zrobić pomoże nam w tym broker ubezpieczeniowy.
– Ubezpieczenia komunikacyjne to nie tylko oc, ale także ubezpieczenia ac, czyli autocasco raz nw, od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dwa ostatnie najczęściej są ubezpieczeniami dobrowolnymi. Najczęściej, bowiem w przypadku kiedy auto staje się zastawem bankowych /przy zakupie na kredyt/ najczęściej bank żąda także wykupienie autocasca, czyli ubezpieczenia ac. Autocasco jest ubezpieczeniem auta od kradzieży oraz wszelakich uszkodzeń, więc trudno się w takiej sytuacji dziwić, że bank się w ten sposób zabezpiecza. Jeżeli klienci kupują nowe auta, to najczęściej już w salonach oferowane są promocyjne pakiety ubezpieczeniowe, w których są ubezpieczenia komunikacyjne oc, ac oraz nw. Takie pakiety są o wiele tańsze, niż wykupywanie pojedynczych polis więc cieszą się dużym zainteresowaniem – stwierdził broker ubezpieczeniowy.
Ubezpieczenia ac i nw też są ważne, ale najważniejsze, mimo wszystko, jest ubezpieczenie oc. Jak stwierdził broker ubezpieczeniowy, chociażby z tego powodu, że bez takiego ubezpieczenia żaden kierowca nie ma prawa wyjechać autem na drogę publiczną. Jeżeli jednak zdecydowałby się to teraz kara za takie wykroczenie wynosi 2800 złotych.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Subskrybuj ten blog

Wprowadź swój adres email aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Centrumkredyt poleca