Broker może pomóc

Ubezpieczenia komunikacyjne, czyli ubezpieczenia samochodowe, należą do najpopularniejszych na rynku ubezpieczeń, bowiem aut nam stale przybywa, a wraz z nimi klientów firmom ubezpieczeniowym. Ubezpieczenie oc, czyli od odpowiedzialności cywilnej jest ubezpieczeniem obowiązkowym, dlatego każdy właściciel samochodu musi je wykupić. Jeżeli nie wykupi nie może wyjeżdżać takim autem na drogę publiczną. Z kolei ubezpieczenie ac, czyli popularne autocasco, jest ubezpieczeniem dobrowolnym / podobnie jak nw, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków/, chyba, że auto kupowane jest na kredyt, a bank zażyczy sobie ubezpieczenia ac/ jeżeli samochód stanowi zastaw bankowy/. Do przeprowadzenie tych wszystkich operacji ubezpieczeniowych muszą być przedstawione wymagane dokumenty.
– A jak już wszystko zostanie zebrane to pozostaje nam dylemat jak wybrać najkorzystniejsze dla siebie ubezpieczenie. Pamietając jednocześnie, że nie zawsze najtańsze jest najlepszym. Jeżeli klient nie wie jak zabrać się do wybrania najkorzystniejszej dla siebie oferty, nie wie jakie są wymagane dokumenty, nie potrafi porównać ofert, ani tym bardziej skorzystać z kalkulatorów ubezpieczeń samochodowych, najlepiej niech poprosi o pomoc brokera ubezpieczeniowego, który takimi sprawami się zajmuje – stwierdził ekspert.
– Jeżeli ktoś zdecyduje się na skorzystanie z naszych porad zrobi dobry wybór – stwierdził broker. – Analizując rynek ubezpieczeniowy należy pamiętać,  że oferty zawsze obarczone są pewnym ryzykiem i nie zawsze najtańsza oferta oznacza najlepszą. Dlatego prócz kalkulatora oddajemy do dyspozycji naszym klientom serwis porady brokera, zawierający wskazówki w jaki sposób zawierać ubezpieczenia samochodowe, jak zachować się w przypadku wystąpienia szkody, proponujemy również szereg innych porad.
Okazuje się,  że nie tylko takie porady firmy brokerskie oferują, ale także przeprowadzają na wniosek klienta kalkulacje składek oraz dokonują niezbędnych analiz wartości produktów ubezpieczeniowych /uwzględniana jest kalkulacja składek oraz zakres ubezpieczenia/. Firmy brokerskie zapewniają też, że każdy klient zostanie obsłużony w sposób profesjonalny, a zasady korzystania z ich usług są jasne, przejrzyste i co najważniejsze tanie.