Brak pomysłu na dobre konto

Październik 29
18:02 2009
Oceń ten artykuł

Rachunki rozliczeniowo-oszczędnościowa, kona bankowe, konta osobiste, nazwa nie jest w tym przypadku najistotniejsza, bowiem wszyscy doskonale wiedzą o co chodzi. Szkoda, że nie do końca orientują się na jakich zasadach funkcjonują, bowiem klienci banków dają się przez nie wykorzystywać. Najczęściej konta bankowe są przez banki nie oprocentowane, a jeżeli już to na tak śmieszny procent /na przykład na 0,01%/, że lepiej chyba by było, aby takich absurdalnych oprocentowań klientom banki nie proponowały. Tylko kilka banków potraktowało swoich klientów poważnie. Jednym z nich jest bank ochrony środowiska, który zaproponował oprocentowanie kont osobistych nawet w wysokości 8 procent w skali roku. Wszystko jednak wskazuje na to, że banki chyba zrozumiały, że ich oferta kont osobistych jest uboga i nie przyciąga zbyt wielu klientów, mimo, że na tych kontach klienci przechowują prawie 50 miliardów złotych. Pieniądze leżą bezproduktywnie na nie oprocentowanych kontach i nie zarabiają na siebie. A szkoda bowiem można byłoby je zainwestować chociażby w lokaty bankowe.
Ostatnio bardzo promuje swoje internetowe konto dojcze bank, mimo, że niej jest to jakaś super atrakcyjna oferta. Dojcze bank promuje konto internetowe dbnet. Nowy standard tego konta to: brak opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów na całym świecie, za prowadzenie konta, za przelewy przez Internet, za wydanie karty do konta i za opiekę doradcy. Poza tym klient nic nie płaci za otwarcie dbnet konta.
– To nie są jedyne zalety jakie daje założenie dbnet konta w naszym banku. Prócz darmowego dostępu do bankomatów na całym świecie, klient ma dostęp do swoich oszczędności przez 24 godziny na dobę, możliwość zakupu w dowolnym czasie oraz miejscu, a także bezpieczeństwo zagwarantowane odpowiednimi certyfikatami. Jak ważne jest bezpieczeństwo naszych pieniędzy nie muszę nikogo przekonywać. Aby założyć takie konto wystarczy wypełnić wniosek i podpisać umowę, którą do domu klienta dostarczy kurier i już można zacząć korzystać z konta – przekonywał pracownik ojcze banku.
– Rzeczywiście nic szczególnego, może tylko bezpłatny dostęp do bankomatów na całym świecie jest ważny. Poza tym standard i ani słowa o oprocentowaniu, można więc sądzić, że konta osobiste w tym banku nie są oprocentowane. Czy w takiej sytuacji dojcze bank przekona klientów do swego konta? Raczej wątpię. Ostatnio bank ten nie miał najlepszej opinii klientów, którzy decydowali się na kredyt hipoteczny w tym banku. Nawet niemiecka skrupulatność i dokładność nie przekonała wniskodawców, którzy mieli już dość przeciągania procedur, uzupełniania dokumentów oraz – jak stwierdzono- niekompetencji , albo raczej lekceważenia klientów przez pracowników dojcze banku. Osobiście nie powierzyłbym swoich pieniędzy temu bankowi – podsumował jeden z klientów innego banku.