Bankomaty bez prowizji banku PKO BP

Maj 26
08:31 2019
Bankomaty bez prowizji banku PKO BP
Ocena: 4.7 z: 16

PKO BP – bankomaty bez prowizji

Spadek przychodów z prowizji bezgotówkowych, a ostatnio podatek bankowy zmusiły banki do poszukiwania oszczędności wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe. Jednym ze sposobów okazało się ograniczanie dostępu do bankomatów bez prowizji. Sprawdźmy, które bankomaty są bezpłatne dla klientów PKO BP.

Bankomaty w Polsce

Nie ma jeszcze danych Narodowego Banku Polskiego za IV kwartał 2015 roku, ale z informacji dotyczących III kwartału ubiegłego roku wynika, że na koniec września 2015 roku w Polsce funkcjonowało 21 647 bankomatów, czyli o 516 więcej niż w II kwartale. Warto podkreślić, że Polacy chętnie korzystają z bankomatów, bo są nadal bardzo przywiązani do gotówki. W III kwartale zrealizowano w bankomatach na terenie naszego kraju 201,5 mln transakcji (o 6,4 mln więcej, niż w II kwartale) na łączną kwotę 93 mld zł. W tym czasie średnia pojedyncza transakcja wynosiła 462 zł (w II kwartale było to 436 zł), co oznacza, że wypłacamy coraz więcej z bankomatów – przykładowo na początku 2006 roku było to średnio 294 zł. Warto jeszcze dodać, że w III kwartale 2015 w rękach Polaków było 34,7 mln sztuk kart płatniczych, z czego 26,5 mln stanowiły karty debetowe, wydawane do kont osobistych.

Darmowe bankomaty w PKO BP

Jeszcze w połowie ubiegłego roku klienci największego polskiego banku mogli za darmo wypłacać pieniądze z bankomatów sieci Euronet. Obecnie dostępność do wszystkich bankomatów w kraju bez prowizji, a w niektórych przypadkach również za granicą, zależy tak naprawdę od tego, jakie konto osobiste posiadamy w PKO BP.

Jeśli zależy nam na darmowych bankomatach nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie, powinniśmy wybrać PKO Konto bez Granic. Płacąc miesięcznie 17,90 za prowadzenie rachunku, otrzymujemy za darmo wszystkie inne usługi związane z rachunkiem. Oprócz darmowych bankomatów, możemy także bezpłatnie wypłacać gotówkę w ramach Visa Cashback.

Darmowe bankomaty

Darmowe bankomaty otrzymamy również do dyspozycji, korzystając z Superkonta Oszczędnego (koszt miesięczny to 6,90 zł), ale w tym przypadku nie zapłacimy za wypłacanie gotówki w kraju, natomiast poniesiemy koszty, przebywając za granicą. Podobne warunki znajdziemy także w przypadku PKO Konta Pogodnego, dedykowanego klientom powyżej 60 roku życia z opłatą miesięczną 5,90 zł.

Bank PKO BP nie zapomniał jednak także o młodszych klientach. Studenci lub absolwenci uczelni wyższych, którzy nie przekroczyli 26 roku życia, mogą otworzyć PKO Konto dla Młodych i korzystać z darmowych bankomatów w Polsce i na świecie, nie płacąc nic za prowadzenie konta.

Centrumkredyt poleca