Auto kredyt, dla kogo?

Listopad 29
13:20 2011
Oceń ten artykuł

Kupno nowego samochodu to dość duży wydatek. Niewielu z nas może pozwolić sobie na kupno nowego samochodu za gotówkę. Reszta osób pójdzie do banku po auto kredyt.

Kredyt na samochód jest dostępny zarówno w tradycyjnych bankach, jak również bankach internetowych wyspecjalizowanych tylko w tym zakresie. Niekiedy wybór najlepszej oferty może okazać się nie lada wyzwaniem.
Osoby zainteresowane nowym autem z salonu mogą skorzystać z kredytu stworzonego specjalnie w tym celu. A więc zadaniem potencjalnego kredytobiorcy jest wyszukanie najlepszej oferty kredytu na nowy samochód. Ofertę kredytu na nowy samochód posiadają banki samochodowe, wyspecjalizowane w tym zakresie. Osobom, którym nie zależy na najtańszej ofercie polecany jest kredyt dostępny bezpośrednio w salonie samochodowych. Taki salon wówczas ma podpisaną umowę z konkretnym bankiem, przez co klient nie ma możliwości negocjowania oprocentowania.
Auto kredyt to również kredyt na samochody używane. Niekiedy auto z drugiej ręki, które zostało wyprodukowane dwa, trzy lata temu może być o wiele tańsze, przez co można sporo zaoszczędzić. W takim przypadku auto kredyt najlepiej zaciągając w banku po zweryfikowaniu kilku ofert. Nikt nie chce przepłacać dlatego przez wybraniem konkretnego produktu bankowego warto jest zapoznać się z rankingami klasyfikującymi najlepsze oferty kredytów samochodowym.
Dla tych, którzy chcą unikać formalności związanych z kredytem samochodowym polecany jest kredyt gotówkowy, który wymaga od kredytobiorcy poświecenia mniejszej ilości czasu. Bank wówczas nie pyta klienta na co chce przeznaczać pożyczone pieniądze.
Auto kredyt to nie tylko radość z nowego samochodu, ale także raty, które trzeba spłacać przez kilka lat. Dlatego decyzji o nowym aucie nie powinniśmy podejmować pochopnie, niekiedy radość z kupna nowego samochodu może przerodzić się w raty trudne do spłacania.