Arbiter bankowy,negocjator.

Grudzień 29
18:27 2011
Oceń ten artykuł

Kto to jest właściwie arbiter bankowy? Osoby, które nigdy nie miały kłopotów z bankiem nie muszą wiedzieć kim jest ten człowiek. Jednak Ci, którzy maja konflikt z nim konflikt powinni zainteresować się pomocą ze strony arbitra bankowe.

Arbiter to osoba, która rozwiązuje spory, a więc arbiter bankowy to pracownik banku, który pomaga w rozwiązywaniu konfliktu pomiędzy bankiem, a jego klientem. Kiedy więc powinniśmy kierować swoje sprawy w ręce arbitra bankowego?
Uzyskanie wszelkiego rodzaju kredytu jest z zasady proste. Banki namawiają do zaciągania pożyczkę właśnie ich oddziałach. Bardzo często zdolność klienta jest zawyżana, bank twierdzi, że klient ma duże możliwości do spłacania rat kredytu. W rzeczywiści jest zupełnie inaczej. Wtedy zaczynają się schody. Klienci bardzo często nie czytają dokładnie umowy jakie podpisują z bankiem. Mimo, ze wiele osób ostrzega przez czytaniem dokładnie wszelkich dokumentów jakie się podpisuje, często po prostu nie chce nam się czytać dokładnie umowy. Nieuczciwe banki świadome są zachowań sowich klientów. Oferują korzystne warunki kredytu, które na przykład realizują się po spełnieniu odpowiednich warunków, o których konsultant „zapomniał” wspomnieć w czasie rozmowy o przyznanie kredytu. Istnieje wiele powodów, przez które wpadamy w konflikt z bankiem. Jeżeli nie możemy dość do porozumienia możemy potrzebna jest pomoc osoby, jaką jest arbiter bankowy.
Arbiter bankowy to człowiek, który jest powołany do rozwiązywania konfliktów. Wniosek składa klient, który nie jest zadowolony z usług swojego banku. Skargi mogą składać jedynie osoby fizyczne, czyli konsumenci. Wniosek możemy dotyczyć jedynie sporu z bankiem, który jest członkiem związku Banków Polskich(chodź nie musi wtedy należy złożyć dodatkowo odpowiedni wniosek), tylko w takim wypadku możliwa jest pomoc jaką służy arbiter bankowy