ABC kredytu gotówkowego

Kwiecień 01
15:14 2014
Oceń ten artykuł

Kredyt gotówkowy jest najbardziej powszechną formą kredytową z jakiej korzystają polscy konsumenci. Zanim podpiszemy umowę powinniśmy zastanowić dwa razy , ponieważ pewne zapisy mogą okazać się dla nas nie w pełni jasne.

Każdy, kto decyduje się na ów kredyt powinien w razie jakichkolwiek wątpliwości móc uzyskać pełne informacje. Nie bójmy się zadawać pytań!

W sytuacji kiedy instytucja finansowa uchyla się od udzielenia odpowiedzi na zadane przez konsumenta pytanie należy w jak najszybszym tempie zmienić obsługujący nas bank. To ile będzie wynosił nasz kredyt gotówkowy zależy od tego jakie dochody wynosimy z naszego zakładu pracy. W sytuacji , kiedy żądana przez nas kwota jest niewielka ( 0 – 10 000 tys PLN), bank nie będzie od nas wymagał horrendalnie wysokich wymagań. W momencie kiedy potrzebujemy jednak większego zasobu gotówki to instytucja finansowa udzieli nam kredytu pod warunkiem, że nasze dochody przekraczają pewien określony pułap. Jeżeli nie to bank może determinować naszą pożyczkę od obecności tak zwanego żyranta. Kim on jest? To osobnik, który zobowiązuje się spłacić za nas kredyt w sytuacji, kiedy nie będziemy w stanie sprostać temu finansowemu zadaniu.

O co warto zapytać przedstawiciela bankowego?

Istotna jest roczna stopa oprocentowania. To bowiem od niej zależy całościowy koszt naszej pożyczki. RRSO jest w większości przypadków wyższa niż ten poziom oprocentowania jaki w pierwszym kontakcie – przy okazji reklam telewizyjnych – podaje nam instytucja bankowa. Oprócz tego instytucje finansowe wymagają od swoich klientów takich opłat jak prowizja od udzielenia pożyczki czy ten ubezpieczenie powierzanych przez bank pieniędzy.

Klient ma dwa warianty spłaty zadłużenia – poprzez raty stałe lub malejące. Banki częściej oferują raty stałe ze względu na bezpieczeństwo.