A może faktoring

Prowadzenie, czy jak kto woli zarządzanie przedsiębiorstwem jest na tyle poważną sprawą, że do podobnych czynności nie są, a raczej nie powinni być angażowaniu ludzie z tak zwanego przypadku. Po okresie tak zwanej transformacji na naszym rynku gospodarczym pojawiło się wiele firm prywatnych, które na przestrzeni dość krótkiego okresu stały się poważną konkurencją na firm państwowych. Zresztą firmy państwowe również były prywatyzowane – wchodziliśmy i nadal powoli wchodzimy w kapitalizm. W funkcjonowaniu firm prywatnych, ale i państwowych także, najważniejszą rzeczą są finanse oraz właściwe nimi zarządzanie. Firmy państwowe najczęściej nie muszą się martwić o kasę, ponieważ dotowane są z budżetu państwa, tak więc kredyty hipoteczne, inwestycyjne, czy też zwykłe obrotowe najczęściej są im obce. Inaczej jest z prywatnym biznesem, bowiem firmy prywatne prócz własnych środków, których zazwyczaj nie mają zbyt wiele i najczęściej korzystają z kredytów bankowych.
– To prawda, mało jest osób, które decydując się na założenie własnej firmy nie muszą zabiegać o kredyty. Taki jest polski biznes, który właśnie na kredytach stoi. Kiedy zakładałem własną firmę nie miałem zielonego pojęcia jak się do tego zabrać. Prowadzenie własnego biznesu w początkowym okresie nigdy nie jest łatwe, szczególnie, gdy ktoś taki jak ja nie ma wystarczającego kapitału na założenie spółki. Pomógł mi wtedy kredyt hipoteczny dla firm. Była to, nawet jak na tamte czasy, dość poważna kwota więc musiałem mieć też poważne zabezpieczenia. Na szczęście nie miałem z tym problemu,  więc nie było też problemu z uzyskaniem kredytu hipotecznego dla firm. Kredyt ten, w ogóle cała inwestycja okazała się znakomitym pomysłem więc z dnia na dzień pęczniał mój portfel zamówień, zatrudniłem więcej osób no i co najważniejsze nie miałem problemów ze spłatą kredytu. Teraz z kredytowaniem firm jest fatalnie dlatego przedsiębiorcy szukają innych rozwiązań. Na przykład leasing oraz faktoring – stwierdził jeden z przedsiębiorców.
Leasing jest dość znaną formą finansowania, natomiast faktoring jest mniej znany. Faktoring jest konkurencyjnym sposobem finansowania przedsiębiorstw o charakterze obrotowym, to znaczy zapewnieniu płynności firmom. Nie wdając się w szczegóły faktoring pomógł już przetrwać wielu przedsiębiorcom w najtrudniejszych momentach. Mają go w swojej ofercie niektóre banki w tym Bank Millennium. Trudno się zresztą temu dziwić, bowiem Bank Millennium jest jednym z wiodących faktorów na polskim rynku i proponuje swoim klientom nie tylko sam faktoring ale również szereg innych produktów i usług związanych z faktoringiem. Dlatego warto sprawdzić, warto zapoznać się, a Bank Millennium czeka na takich klientów.