A może alternatywne

Inwestowanie na rynku funduszy inwestycyjnych to ogromne wyzwanie dla każdego inwestora. Szkoda tylko, że opłaty za prowadzenie interesów swoich klientów w tfi są niewspółmiernie wysokie do wyników finansowych. Sutuacja podobna do towarzystw emerytalnych, w których prowizje pochłaniają lwią część środków. Początkujący inwestorzy, nie znający się jeszcze dobrze na niuansach rynku funduszy inwestycyjnych powinni jednak korzystać z doradztwa finansowego, bowiem poruszanie się po tym gruncie jest dość ryzykowne dla kieszeni nowicjuszy. Dlatego na początek warto skorzystać z doświadczenie firm doradztwa finansowego. Bardzo dobry dla inwestorów był 2009 rok i tylko nieco mniej udany ubiegły rok. Z analiz wynika, że najbardziej punktowały fundusze akcji, inne przyniosły inwestorom nieco mniej zysków, ale też nie mają co narzekać. I teraz na początku nowego roku inwestycyjnego po raz kolejny pojawia się ten sam problem, mianowicie w jaki fundusz najlepiej zainwestować swoje oszczędności? Oczywiście koniec roku nie zamyka pewnych inwestycji, ale pewne tak. Różne są rodzaje funduszy inwestycyjnych i różne inwestowanie. Na przykład coraz więcej inwestorów stawia na tak zwane fundusze alternatywne. Na przykład w ubiegłym roku duże zyski przyniosły inwestycje w wino oraz dzieła sztuki. Na przykład pomnik supermena sprzedano za milion dolarów, a wcześniej inwestor ten zapłacił za niego tylko 300 tysięcy dolarów. Tak więc różne są rodzaje funduszy inwestycyjnych, różne inwestycje i różne ryzyko. Na rynku tym potrzebna jest cierpliwość w innym przypadku więcej stracimy niż zyskamy.
– Bogactwo tego rynku rzeczywiście może początkowo sprawić nam wiele kłopotów. Dlatego trzeba znać podział, trzeba wiedzieć jakie są rodzaje funduszy inwestycyjnych i na jakich zasadach funkcjonują. Ze względu na cel inwestowania fundusze dzielą się na: agresywnego wzrostu, akcji małych spółek, wzrostu kapitałowego, obligacji, dochodu z kapitału… ogółem jest ich aż jedenaście. Ze względu na kryterium uczestnictwa fundusze dzielimy na fundusze otwarte, zamknięte oraz mieszane. Natomiast ze względu na opłaty wstępne, na typu load i typu no-load oraz dystrybucji zysków na tezaurujące i wypłacające. Są też i fundusze powiernicze. Kilka zdań na temat tych ostatnich. Otóż fundusz powierniczy jest funduszem inwestycyjnym, a powierniczy dlatego ponieważ inwestorzy powierzają temu funduszowi swoje pieniądze z myślą o określonym zysku.
Rok 2010 był dobrym rokiem dla rynku funduszy inwestycyjnych, a zyski średnio należy liczyć na około 40 procent. Tak więc mimo pewnych wahań na tym rynku nadal warto w fundusze inwestować.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Subskrybuj ten blog

Wprowadź swój adres email aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Centrumkredyt poleca